Moti sot dhe nesër

Në vendin tonë sot do të mbajë mot i ndryshueshëm. Gjatë ditës, në disa vende moti do të jetë me…

Moti në Kosovë

Të martën (sot), në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell. Gjatë pasdites përreth viseve malore mund të…

Moti për pesë ditë në Kosovë

Këtë javë në vendin tonë moti do të jetë i ndryshueshëm. Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njofton se java e ardhshme…

Deri të mërkurën ngrohtë, pastaj shi, breshër dhe shkarkim rrufesh

Masat e ngrohta të ajrit të ardhura ditë më parë nga Afrika, do të mbesin të qëndrueshme edhe gjatë dy…

Moti sot dhe nesër

IHMK-ja njofton se masat e nxehta të ajrit të ardhura nga Afrika do të mbesin prezent mbi vendin tonë edhe…

Parashikimi i motit për pesë ditë

Vendi ynë do të ndikohet nga masat e nxehta të ajrit me origjinë afrikane. Kjo prezencë e këtyre masave të…

Mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit, temperaturat…

Moti në javën e fundit të shkurtit, priten reshje shiu e bore

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të butë, me diell dhe vranësira të cilat…

Moti në Kosovë

Ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira…
error: