Mot me diell

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot do të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët. Sipas Institutit, temperaturat…

Moti në javën e fundit të shkurtit, priten reshje shiu e bore

Java e fundit e muajit shkurt do të karakterizohet me mot relativisht të butë, me diell dhe vranësira të cilat…

Moti në Kosovë

Ditëve në vijim mbi rajon do të depërtojnë fusha të presionit të ulët nga Atlantiku, që sjellin më shumë vranësira…