Parashikimi i motit

Fushat e fuqishme ciklonike të cilat kanë përfshirë vendin, vazhdojnë të jenë të paqëndrueshme, duke krijuar kushte për mot me…

​Moti sot

Mot kryesisht me diell dhe vranësira të dendura do të karakterizojë motin të premten. Vranësirat nuk do të jenë stabile…

​Moti sot

Sot parashihet të mbretërojë mot me diell dhe me vranësira të dendura, të cilat nëpër disa lokalitete do të shoqërohen…

Moti sot

Sot pritet të mbajë kryesisht mot i ngrohtë dhe me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë celsius,…

​Moti sot

Mot i ngrohtë dhe me diell parashihet të mbajë sot. Pritet të ketë pak vranësira të cilat vende-vende do të…

Moti sot

Sot në vendin tonë do të mbajë kryesisht mot me diell. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 4-8 gradë celsius,…

Parashikimi i motit

Sot pritet të mbajë kryesisht mot me diell, me vranësira të shpërndara.  Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës parashikon që temperaturat minimale…

Parashikimi i motit

Mot kryesisht i ngjashëm sikurse ditëve të fundit do të mbajë edhe sot: Diell dhe vranësira të pjesshme. Nesër (e…

​Parashikimi i motit

Gjatë ditës së sotme pritet që të mbretërojë mot me diell. Sipas Institutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet…

​Parashikimi i motit

Mot me diell dhe pjesërisht i vranët do të mbajë edhe sot. Kështu parashikon Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës që thotë…