U kritikua për lojë defanzive, Simeone zbulon se si do të luajë në ndeshjen kthyese ndaj Cityt

Atletico Madridi nuk do të devijojë nga stili i tyre i zakonshëm i lojës, pavarësisht kritikave të mëdha për lojë…

Simeone mesazh Milanit: Do t’iu lëndojmë

Trajneri i Atletico Madrid Diego Simeone mezi pret të përballet me Milanin në Ligën e Kampionëve, por paralajmëron se gjigantët…

Simeone e konfirmon: Saul mund të largohet këtë verë

Trajneri argjentinas ka thënë që do t’ia dhurojë mesfushorit një përqafim të madh, dhe do t’i dëshirojë fat në të…

​Simeone: Do të jemi të ashpër edhe në ndeshjen e fundit, Suarez fantastik

Trajneri i Atletico Madridit, Diego Simeone ka thurur shumë lëvdata për Luis Suarez pasi uruguajani shënoi golin fitues në fitoren…

Diego Simeone flet rreth luftës për titull në La Liga

Trajneri i Atletico Madrid, Diego Simeone mbetet i bindur se skuadra e tij është ende në një pozitë të fortë…

Atletico Madridi me skuadër të plotë kundër Chelseat

Liga e Kampionëve përmbyllet këtë mesjavë me zhvillimin e ndeshjeve finale të raundit të 1/16-të. Një nga lojërat më të…

Simeone kërkon gola nga Suarez

Diego Simeone shpreson që Luis Suarez do ta përdorë dhuntinë për të shënuar gola në ndeshjen e sotme, ku Atletico…

Simeone në “shije të hidhur” pas humbjes nga Bayerni

Diego Simeone tha që humbja e thellë 4:0 e Atletico Madridit ndaj Bayern Munih i ka lënë një “shije të…

Simeone: Suarez ka fuqi sulmuese të paimagjinueshme

Diego Simeone dëshiron që Luis Suarez të realizojë më shumë gola se sa kishte realizuar Alvaro Morata i cili u…