​Kurti pas darkës: Agresioni rus në Ukrainë shtoi mosmarrëveshjet tona

Kryeministri Albin Kurti, përmes një postimi në Twitter, reagoi pas darkës joformale me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq dhe emisarin e…

​Kurti në darkë joformale me Vuçiqin dhe Lajçakun

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, është në një darkë joformale me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq dhe përfaqësuesin e Bashkimit…

Kurti para kancelarit gjerman: Dialogu të përqendrohet në njohje reciproke

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot nga kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz të shtyjë përpara procesin e liberalizimit të vizave…

Kurti: Dialogu Kosovë-Serbi të përqendrohet në njohje reciproke

Kryeministri Albin Kurti ka kërkuar sot nga kancelari i Gjermanisë, Olaf Scholz në Berlin që të shtyjë përpara procesin e…

Këto janë pritjet për takimin e sotëm Kurti-Vuçiq në Berlin

Pas dhjetë muajve sot do të rikthehen takimet e nivelit të lartë të dialogut Kosovë-Serbi. Për herë të tretë kryeministri…

​Dështimi i marrëveshjes për targat, kërkohet takim Kurti-Vuçiq

Pas dështimit të marrëveshjes për targat ndërmjet Kosovës dhe Serbisë po kërkohet takim i nivelit të lartë politik, mes kryeministrit…

​LDK mban konventën e partisë më 29 dhe 30 prill

Pas mbledhjes së kryesisë, kreu i LDK-së, Lumir Abdixhiku tha se kanë marrë vendim që me datë 29 dhe 30…

​Arifi: Kosova të tregohet më pragmatike në dialog, Serbia pritet të përballet me presione

Profesori i marrëdhënieve ndërkombëtare, Dritëro Arifi nuk pret ndonjë progres në dialogun Kosovë-Serbi edhe pas përfundimit të zgjedhjeve serbe. Ai…

​Kurti takon Lajçakun: Të angazhuar për dialog parimor e të balancuar

Në kuadër të Forumit Ekonomik të Delfit, kryeministri Albin Kurti zhvilloi takim me Përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian për Dialogun…

​OKB diskuton më 20 prill për Kosovën

Këshilli i Sigurimit të OKB diskuton më 20 prill për Kosovën. Në takimin e parë të këtij viti, shefja e…