Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

Hamza: Nëse ftohemi të jemi pjesë e dialogut duhet të shohim se cila është platforma e Qeverisë

Presidentja Vjosa Osmani në takim me ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Philip Kosnett të mërkurën tha se për…

​Borell uron Osmanin: Institucionet e reja të fokusohen në procesin e reformave dhe atë të dialogut

Vjosa Osmani ka pranuar urim për postin e të parës së vendit nga shefi i politikës së jashtme të Bashkimit…

Macron fton Kurtin për vizitë në Paris, në urim përmend edhe dialogun Kosovë-Serbi

Presidenti i Republikës së Francës, Emmanuel Macron ka uruar Kryeministrin e Republikës së Kosovës, Albin Kurti për formimin e Qeverisë.…

Osmani: Dialogu Kosovë-Serbi duhet të përmbyllet me njohje të ndërsjellë

Dialogu Kosovë-Serbi nuk do të jetë prioriteti numër një i Qeverisë së ardhshme të Kosovës. Kështu ka deklaruar presidentja në…

Lajçak: Dialogu i rëndësishëm për aspiratat evropiane të Kosovës dhe Serbisë

Përfaqësuesi i Posaçёm i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak pasi ka përfunduar vizitën treditore në Kosovë thotë t’i…

Lajçak: Falënderova Hotin për bashkëpunimin

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak postoi në Twitter rreth takimit me kryeministrin në…

Haradinaj ia bënë të qartë Lajçakut: Dialog i cili si epilog ka njohjen në kufijtë ekzistues

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka pritur në takim përfaqësuesin e BE-së për dialogun, Miroslav…

Lajçak: Dialogu është përgjegjësi e të gjithëve, marrëveshja brenda mandatit të Qeverisë Kurti 2

Emisari special i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak është shfaqur optimist se dialogu me Serbinë do të përfundojë…

​Hoti falënderon Lajçakun për ndërmjetësimin në dialog: Suksese në finalizimin e procesit

Kryeministri në detyrë Avdullah Hoti, ka pritur në takim emisarin e BE-së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak. Sipas një komunikate…

​Përfundon takimi Hoti-Lajçak

I dërguari i posaçëm i Bashkimit Evropian për dialogun Prishtinë-Beograd, Miroslav Lajçak takoi edhe kryeministrin në detyrë Avdullah Hoti. Pas…
error: