Kërkohet zbardhja e fatit të 64 krushjanëve

Tash e më shumë se dy dekada, po kërkohet zbardhja e fatit edhe për 64 krushjanë. Në mesin e tyre,…

Agjenda e dialogut pritet të dakordohet para takimit të radhës Kurti-Vuçiq

Agjenda e dialogut Kosovë-Serbi pritet të dakordohet para takimit të dytë ndërmjet kryeministrit, Albin Kurti dhe presidentit serb, Aleksandër Vuçiq…

Sot në Bruksel mbahet takimi i parë Kurti-Vuçiq

Sot do të mbahet takimi i shumëpritur në Bruksel në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të…

Kurti përplaset me krerët opozitarë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, duke iu kundërpërgjigjur krerëve opozitarë tha se seanca e sotme është për t’i nxjerrë mësimet…

Haradinaj-Kurtit: Kryeministër a po fshehësh prej Amerikës apo Serbisë

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj ka pyetur kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti se prej kujt po…

Pritje minimale për takimin Kurti-Vuçiq në Bruksel

Fillim i ri apo vazhdim? Pavarësisht se palët nuk dakordohen rreth procesit të dialogut, ajo që është e sigurt se…

Qeveria premton platformë për dialogun, opozita ia kërkon para takimit në Bruksel

Qeveria e Kosovës po premton platformë dhe strategji për dialogun me Serbinë, mirëpo pas takimit të paraparë në mes të…

Palmer takohet me Abdixhikun, diskutojnë që ShBA-ja të ketë rol në dialog

Zëvendës ndihmës sekretari i ShBA-së, Mattheë Palmer dhe ambasadori i ShBA-së në Kosovë, Philip Kosnett kanë takuar kryetarin e Lidhjes…

​S’ka ende pajtueshmëri për datën dhe agjendën e rifillimit të dialogut Kosovë-Serbi

Megjithëse është paralajmëruar rifillimi i dialogut Kosovë-Serbi në qershor, ende nuk është gjetur pajtueshmëri për caktimin e datës dhe agjendës…

Spanja mirëpret rifillimin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë

Rifillimi i dialogut mes Kosovës dhe Serbisë është një lajm i mirë për Spanjën, por ky shtet do të vazhdojë…