Lajçak: Takimi i sotëm i vështirë, arritëm shumë pak progres

Miroslav Lajçak, Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, e ka vlerësuar të vështirë dhe me shumë pak progres takimin…

​Nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

Ka nisur në Bruksel takimi i nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Kurti dhe president serb Aleksandër Vuçiq…

Lajçak takohet me Kurtin dhe Vuçiqin

I dërguari i posaçëm për dialogun Prishtinë-Beograd i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak takoi paraditen e sotme kryeministrin e Kosovës, Albin…

Pritje minimale edhe për takimin e dytë Kurti-Vuçiq

Të hënën kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet për herë të dytë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq në…

​Kurti: Ne mund të jetojmë pa njohjen e Serbisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka thënë se nuk do të sakrifikojë asgjë për njohjen nga Serbia. Në një intervistë…

Opozita dhe shoqëria civile akuzojnë Kurtin për mungesë të transparencës në dialogun me Serbinë

Opozita dhe shoqëria civile po e akuzojnë kryeministrin Albin Kurti për mungesë të transparencës në dialogun me Serbinë. Katër ditë…

KDI kërkon nga Kurti transparencë rreth procesit të dialogut

Instituti Demokratik i Kosovës (KDI), përmes një letre publike ka kërkuar nga kryeministri Albin Kurti transparencë rreth procesit të dialogut…

Kundërthënie ndërmjet pozitës dhe opozitës për takimin e nesërm në Bruksel

Grupi i ekspertëve i udhëhequr nga zëvendëskryeministri Besnik Bislimi nesër do të takohen me palën serbe në Bruksel. Takimi trepalësh,…

Lajçak takohet me Bislimin: Nuk ka asgjë teknike në dialogun Kosovë-Serbi

Emisari i Bashkimit Evropian (BE), Miroslav Lajçak është takuar me zëvendëskryeministrin, Besnik Bislimi në Bruksel. Lajçak derisa ka treguar për…

Kurti do të insistojë për 4 pikat e tij edhe në takimin e dytë me Vuçiqin

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti do të insistojë për katër propozimet e tij, të cilat i paraqiti në takimin e…