S’ka pajtueshmëri ende për datën dhe agjendën e takimit Kurti-Vuçiq, skepticizëm për rezultate pozitive

Megjithëse është paralajmëruar se në muajin shtator do të mbahet takimi i tretë ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit serb,…

Zgjedhjet dhe taktikat e përdorura pritet ta zvarrisin dialogun Kosovë-Serbi

Zgjedhjet lokale në Kosovë dhe zgjedhjet presidenciale në fillimin e vitit të ardhshëm në Serbi, pritet ta zvarrisin dialogun Kosovë-Serbi.…

​LDK: Qeveria duhet të ketë koordinim më të madh me SHBA-të për dialogun

Lidhja Demokratike e Kosovës kërkon nga Qeveria e Kosovës koordinim dhe përfshirje më aktive të Shteteve të Bashkuara të Amerikës…

I biri i Ukshin Hotit gati të përballet me Serbinë: Të pagjeturit të jenë kusht për marrëveshjen finale

Andin Hoti, i biri i veprimtarit të zhdukur Ukshin Hoti, tani po angazhohet drejtpërdrejtë në mënyrë institucionale për zbardhjen e…

Haradinaj: Pa përfshirjen e SHBA-së, dialogu është i vdekur

Në Bruksel, sot është mbajtur takimi i dytë në mes të kryeministrit të Kosovës, Albin Kurtit dhe presidentit të Serbisë,…

Kurti publikon marrëveshjen e propozuar në Bruksel: Vuçiqit ia ofrova tri libra, por i refuzoi

Kryeministri Albin Kurti ka publikuar në faqen e tij në Facebook marrëveshjen e propozuar sot në Bruksel, e cila u…

Lajçak: Takimi i sotëm i vështirë, arritëm shumë pak progres

Miroslav Lajçak, Përfaqësues Special i BE-së për dialogun Beograd-Prishtinë, e ka vlerësuar të vështirë dhe me shumë pak progres takimin…

​Nis takimi mes Kurtit dhe Vuçiqit në Bruksel

Ka nisur në Bruksel takimi i nivelit të lartë mes Kosovës dhe Serbisë. Kryeministri Kurti dhe president serb Aleksandër Vuçiq…

Lajçak takohet me Kurtin dhe Vuçiqin

I dërguari i posaçëm për dialogun Prishtinë-Beograd i Bashkimit Evropian, Miroslav Lajçak takoi paraditen e sotme kryeministrin e Kosovës, Albin…

Pritje minimale edhe për takimin e dytë Kurti-Vuçiq

Të hënën kryeministri i Kosovës, Albin Kurti do të takohet për herë të dytë me presidentin serb, Aleksandër Vuçiq në…
error: