Presidentja e Komisionit Evropian kërkon dialog konstruktiv për shtensionimin e situatës në veri

Presidentja e Komisionit Evropian(KE), Ursula von der Leyen, ka kërkuar dialog konstruktiv ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për shtensionimin e situatës…

Zyra e Kryeministrit: Haradinaj kërkoi përfshirje më të madhe të ShBA-së në dialog

Këtë të martë Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti priti në takim kryetarin e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush…

Bislimi raporton për takimet në Bruksel: Nuk ka pasur dialog, vetëm informacion nga Lajçak

Me debate dhe përplasje është përcjellë raportimi i zëvendëskryeministrit të Kosovës, Besnik Bislimi në Komisionin për Punë të Jashtme dhe…

Limaj: Rezoluta për dialogun inkurajon mbështetësit e ndryshimit të kufijve

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur për miratimin e një rezolute në Kuvend nga ana e pozitës, e…

KFOR-i mbështet dialogun Kosovë-Serbi

Komandanti i KFOR-it gjeneral major Michele Risi u takua sot me ministrin italian të Punëve të Jashtme Luigi Di Maio,…
error: