ISIS kërcënon Italinë dhe ministrin e jashtëm Di Maio

Shteti islamik ISIS, ka kërcënuar se do të sulmojë se shpejti Italinë e ministrin e Jashtëm Lugi Di Maio. Në…

Osmani – ministrit Di Maio: Perspektiva evropiane është orientim yni strategjik

Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani sot gjatë takimit me ministrin e Jashtëm të Italisë, Luigi Di Maio, diskutoi…

Kurti takohet me Di Maio

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka pritur sot në takim ministrin e Punëve të Jashtme të Italisë Luigi Di Maio.…

Ministri i Jashtëm i Italisë viziton Kosovën

Ministri i Punëve të Jashtme të Italisë, Luigi Di Maio, nesër do ta vizitojë Kosovën. Di Maio do të vijë…
error: