Balje: Një gruas iu refuzua statusi i personave të dhunuar gjatë luftës, tentoi disa herë të vetëvritet

Deputetja Duda Balje ka reaguar ndaj procedurave për njohjen dhe verifikimin e statusit të personave të dhunuar gjatë luftës çlirimtare…

Dhunoi të miturën, arrestohet

Një person është arrestuar në Lipjan, pasi që dyshohet se e ka dhunuar të miturën, viktimën femër kosovare. Në lidhje…

​Dënimi prej 8 muaj për dhunimin e 15-vjeçares, suspendohet gjyqtarja Florije Zatriqi

Këshilli Gjyqësor i Kosovës (KGjK) ka suspenduar gjyqtaren e Gjykatës Themelore në Pejë, Florije Zatriqi e cila kishte vënë 8…

​“Me dënime të ulëta po nxitet dhuna”, kërkohet ashpërsim i ndëshkimeve për dhunuesit

Rasti i dënimit prej 8 muajsh për përdhunuesin e një të miture në Pejë, pasuar nga një tjetër akt dhune…

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarit për dhunimin e 12-vjeçares në Kamenicë

Për dhunimin e 12-vjeçares në Kamenicë për të cilën u raportua sot, Prokuroria Themelore në Gjilan ka kërkuar paraburgim për…

Vasfije Krasniqi reagon për dhunimin e të miturës në Kamenicë

Për dhunimin e një të miture në Kamenicë për të cilën raportoi sot Policia e Kosovës, ka reaguar deputetja e…

Dhunohet një femër në Lipjan

Një femër është dhunuar të martën në Lipjan. Ajo ishte futur me forcë në një veturë, ku një person i…

Arrestohen dy persona të dyshuar për dhunim në Mitrovicë

Dy persona janë arrestuar në Mitrovicë me dyshimin e kryerjes së veprës penale “dhunim”. Drejtoria e Policisë në Mitrovicë kanë…

Gjimnazistët kërkojnë edukim seksual dhe psikologë në shkolla

“Lule e kuqe- lule e bardhë, jam viktimë e klasës së parë”. Kjo është thirrja e gjimnazistëve, të cilët po…

Një muaj paraburgim ndaj dy të dyshuarve për dhunimin e 15-vjeçares në Gjilan

Gjykata Themelore në Gjilan ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore të Gjilanit, duke i caktuar masën e paraburgimit prej 30…