​Sulmoi bashkëshorten, arrestohet 33-vjeçari në Ferizaj

Mbrëmjen e së enjtes rreth orës 19:30, policia e stacionit në Ferizaj ka pranuar një informacion se në rrugën “Vëllezërit…

Dhuna në familje, katër burra u arrestuan në 24 orët e fundit në Kosovë

Katër burra u arrestuan për dhunë në familje gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë. Rasti i parë i dhunës…

Një llapjan arrestohet për dhunë në familje

Një person u arrestua dje në Podujevë për dhunë në familje. “Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i…

Rrahu nënën dhe gruan, arrestohet burri nga Kamenica

Një burrë nga Kamenica është arrestuar dje, pasi ka sulmuar fizikisht bashkëshorten dhe nënën e tij. Policia rastin e ka…

Një muaj arrest shtëpiak ndaj një personi për dhunë në familje në Prishtinë

Gjykata Themelore në Prishtinë, lidhur me kërkesën e Prokurorisë Themelore në Prishtinë ka vendosur  për caktimin e masës së paraburgimit…

Arrestohet burri që rrahu dy gra në Pejë

Një burrë u arrestua dje në Pejë, pasiqë ka rrahur dy gra. Policia bëri të ditur se nuk u raportua…

Ushtroi dhunë ndaj babait të vet, arrestohet

Një person është arrestuar dje në Prishtinë, pasi që ka ushtruar dhunë ndaj babait të tij. Me vendim të prokurorit…

​Arrestohen dy persona për dhunë në familje, njëri në Ferizaj e tjetri në Shtime

Dje, në dy raste të ndara janë arrestuar dy persona për dhunë në familje. Sipas njoftimit të Policisë së Kosovës,…

​Ferizaj, arrestohet 42-vjeçari për dhunë fizike e psikike ndaj bashkëshortes

Në orët e para të ditës së sotme Policia Rajonale e Ferizajt ka pranuar një informacion se në fshatin Greme…