​Dita Ndërkombëtare Kundër Dhunës

Dita Ndërkombëtare Kundër Dhunës shënohet më 2 tetor, e cila përkon me datëlindjen e Mahatma Gandhit, liderit të lëvizjes për…

Arrestohet një burrë në Gjakovë pasi rrahu bashkëshorten

Policia në Gjakovë ka arrestuar një të dyshuar, pasi që i njëjti ka ushtruar dhunë ndaj bashkëshortes. Për shkak të…

Dy burra rrahin gratë tyre në Prizren

Në dy raste të ndryshme burrat kanë ushtruar dhunë ndaj grave të tyre në Prizren. Të njëjtit janë arrestuar ndërsa…

Albulena Haxhiu ministre e drejtësisë takoi kryetarin e Prishtinës Përparim Rama

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, takoi kryetarin e komunës së Prishtinës, Përparim Rama. “Gjatë këtij takimi u theksua roli dhe…

Në Rajonin e Prishtinës vetëm për 24 orë u raportuan katër raste të dhunës

Gjatë 24 orëve të fundit në rajonin e Prishtinës policia janë ndaluar tre persona për shkak se dyshohet se kanë…

Arrestohet një person në Gjilan pasi ushtroi dhunë ndaj një femre

Drejtoria rajonale e policisë në Gjilan ka njoftuar se një person ka ushtruar dhunë ndaj një femre së cilës i…

​Përleshja në Gjakovë, mbahet në paraburgim i dyshuari që nxori armën

Policia në Gjakovë ka arrestuar tre persona të dyshuar për veprën penale “Kanosje me armë”, “Mbajtje në pronësi, kontroll ose…

Policia e Kosovës fton qytetarët ta raportojnë dhunën

Policia e Kosovës apelon te qytetarët që të raportojnë dhunën në familje. ,,Familja  është gjëja më e rëndësishme në jetë,…

​Qindra raste të dhunës në shkolla për 5 muaj, njohësit fajësojnë institucionet

Dhuna në mes të nxënësve në shkollat e Kosovës mbetet një fenomen shqetësues. Rezultatet e aksionit policor në Ferizaj sërish…

St Etienne bie nga liga, shpërthen dhuna në stadium

Skuadra e njohur franceze sot St Etienne edhe zyrtarisht ka rënë nga elita e futbollit francez Ligue 1. Në ndeshjen…