Osmani zotohet se do të jetë zëri i viktimave të dhunës seksuale gjatë luftës në Kosovë

Nëpërmjet artit e pikturës të mbijetuarit e dhunës seksuale gjatë luftës kanë treguar për dhimbjen dhe stigmën me të cilin…

Tri raste të dhunimit seksual brenda 24 orëve

Tri raste të dhunimit seksual janë raportuar në tri qytete të Kosovës brenda 24 orëve. Sipas Policisë, në Ferizaj një…

​Kërkohet që viktimat e dhunës seksuale të marrin trajtim të duhur shëndetësor

“Krijimi i shërbimeve të specializuara për të mbijetuarit e dhunës seksuale”, ka qenë tema e diskutimit që është organizuar nga…

Në New York protestohet kundër krimeve serbe

Me moton “Rally fot her justice”, para konsullatës së Serbisë në New York sot do të protestojnë komuniteti shqiptarë bashkë…

EKSKLUZIVE / Viktima e Vukotiq rrëfen tmerrin: Humba dy fëmijë pas aktit, kam vuajtur shumë (VIDEO)

Zoran Vukotiq u dënua sot me 10 vjet burgim, i akuzuar për kryerjen e krimit të dhunës seksuale gjatë luftës…

Promovohet libri me rrëfime mbi traumën e dhunës seksuale në luftë

“Përtej dhimbjes, drejt guximit”, kështu titullohet libri me rrëfime për traumën e dhunës seksuale në luftë. QKRMT bashkë forumin ZFD…

Vajza e zhdukur në Ferizaj, viktimë e dhunës seksuale

Një vajzë e zhdukur është dërguar në stacionin policor në Ferizaj. Mirëpo, vajza raportohet të jetë dhunuar nga persona të…

Reagon Vasfije Krasniqi: Vjet viktimat e dhunës seksuale e tash UÇK-ja, çka tutje?

E mbijetuara e dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, Vasfije Krasniqi ka reaguar ndaj komenteve të këshilltarit të…