Përfundon dëgjimi i dëshmitarit të tretë në gjykimin e Salih Mustafës

Ka përfunduar dëgjimi i dëshmitarit të tretë të Zyrës së Prokurorit të Specializuar në rastin e Salih Mustafës. Në fund,…

Mbahet konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes në rastin e Pjetër Shalës

Sot në ora 9:00 do të mbahet konferenca e tretë mbi ecurinë e çështjes, në rastin ku ish-komandanti i Ushtrisë…

Trendafilova tregon pse do ta vizitojë nesër Mitrovicën

Kryetarja e Gjykatës Speciale, Ekatarina Trendafilova po mban konferencë në Prishtinë lidhur me punën dhe mandatin e Dhomave të Specializuara…

​Trendafilova hedh poshtë kërkesën e mbrojtjes së Thaçit për vetëtërheqjen e saj

Kryetarja e Dhomave të Specializuara të Kosovës, Ekaterina Trendafilova, hodhi poshtë kërkesën e mbrojtjes së Hashim Thaçit, për vetëtërheqjen e…

​Avokati i Thaçit: Klientët tanë e kanë humbur lirinë sepse Prokuroria nuk është gati

Në konferencën mbi ecurinë e çështjes ndaj Thaçit dhe të tjerëve që po mbahet në Dhomat e Specializuara sot në…

​Dosja në rastin e Mustafës do të kalojë të trupi gjykues më 30 prill

Mbrojtja e Salih Mustafës pritet të qëndrojë në Kosovë nga mesi i marsit deri më 5 prill me qëllim të…

Mbi 464 mijë euro pagesa për avokatët e të akuzuarve nga Specialja

Mbi 464 mijë euro nga buxheti i Kosovës janë shpenzuar për mbështetjen financiare për avokatët për mbrojtjen e të akuzuarve…

Thaçi dhe të tjerët në seancë në mes të dhjetorit, mbrojtja do të kërkojë lirimin me kusht

Në paraqitjen e dytë para Dhomave të Specializuara në Hagë të ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, nga avokatët u…

​Prokuroria kërkon që gjykimi ndaj ish-krerëve të UÇK-së të nisë verën e ardhshme, mbrojtja e quan absurde

Në seancën e sotme në Dhomat e Specializuara në Hagë, ndaj ish-krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Zyra e Prokurorit…

Fillon seanca ndaj Thaçit dhe të tjerëve

Ish-krerët e UÇK-së, Hashim Thaçi, Jakup Krasniqi, Kadri Veseli e Rexhep Selimi përmes lidhjes direkte janë bërë pjesë e konferencës…