Konjufca niset drejt Hagës: Jemi të brengosur për procesin

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca udhëtoi drejt Hagës ku do të takojë ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës…

Avokati Prosper: Thaçi do të shpallet i pafajshëm

Avokati i ekipit mbrojtës të ish-presidentit Hashim Thaçi, Pierre Richard Prosper, është i bindur se klienti i tij do të…

​Rasti ndaj Salih Mustafës, trupi gjykues hedh poshtë mocionin e Mbrojtjes për rrëzimin e akuzave

Trupi gjykues në çështjen ndaj Salih Mustafës ka hedhur poshtë mocionin e Mbrojtjes për rrëzimin e akuzave të cilat rëndojnë…

Gjykatës Speciale i kërkohet të evitojë sa më shumë redaktimet dhe seancat private

Shumë nga seancat gjyqësore ndaj Salih Mustafës në Hagë po zhvillohen të mbyllura dhe me redaktime. Lidhur me këtë, monitorues…

​Prokuroria përfundon paraqitjen e provave në gjykimin ndaj Salih Mustafës

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka përfunduar paraqitjen e provave në gjykimin ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih…

​Gjykatësi thotë se hetimet e prokurorisë nuk duhet të vazhdojnë deri në fund të gjykimit

Gjykatësi i procedurës paraprake në çështjen Thaçi dhe të tjerët ka thënë se hetimet e përgjithshme të prokurorisë nuk duhet…

Procesi gjyqësor ndaj Gucatit dhe Haradinajt

Në Hagë përfundon dëgjimi i dëshmitares eksperte në gjykimin ndaj Gucatit dhe Haradinajt ​Qalaj përfundon dëshminë në Hagë, gjykimi ndaj…

Përfundon konferenca mbi ecurinë e çështjes në rastin ndaj Pjetër Shalës në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë është mbajtur konferenca mbi ecurinë e çështjen në rastin ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare…

​Haradinaj: ZPS ka uzurpuar kompetencat e institucioneve të drejtësisë, në Kosovë nuk pyetet më askush

Ish-nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UCK-së, Nasim Haradinaj ka thënë se deputetët e Kuvendit të Kosovës nuk…

​Haradinaj: Në dosjet e Speciales kam parë tmerr, falënderoheshin prokurorët serbë

Nasim Haradinaj ka thënë se në dokumentet që kishin arritur në organizatë, kanë parë korrespodenca të kryeprokurorit të ZPS-së me…