Nesër nis dezinsektimi në Shtime

Komuna e Shtimes ka njoftuar se nesër në ora 21:00 fillon dezinsektimi hapësinor për eliminimin e insekteve dhe dëmtuesve të…

Pezullohet kontrata për dezinfektimin e mauneve

Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike ka pezulluar kontratën për dezinfektimin e mauneve që hyjnë në Republikën e…

Bizneseve iu kërkohen nga 22 euro për dezinfektimin e kamionëve në Vërmicë

Në pikën kufitare në Vërmicë maunat me mallra nuk po lejohen të hyjnë në Kosovë pa iu nënshtruar procedurave të…

Kryhet për herë të pestë dezinfektimi i objekteve publike në Obiliq

Procesi i dezinfektimit të objekteve dhe institucioneve publike të Komunës së Obiliqit është zhvilluar sot për herë të pestë. Kryetari…

Sot nis dezinfektimi i rrugëve dhe hapësirave publike në Prishtinë

Komuna e Prishtinës ka njoftuar se nga sot fillojmë me aksionin e dezinfektimit të rrugëve dhe hapësirave publike, për herë…

Dezinfektohen hapësirat e Agjencisë së Pavarur të Lajmeve KosovaPress

Në kuadër të masave parandaluese të Qeverisë së Kosovës kundër përhapjes së koronavirusit, Agjencia e Lajmeve KosovaPress ka dezinfektuar sot…

Dezinfektohen shtëpitë në lagjen e të prekurit me koronavirus në Podujevë

Kompania e kontraktuar nga Komuna e Podujevës për dezinfektim mbrëmë ka shkuar në fshatin Dumnicë, për t’i dezinfektuar shtëpitë në…

Dezinfektohet Stacioni i Autobusëve në Prishtinë

Komuna e Prishtinës njoftoi se sot është dezinfektuar Stacioni i Autobusëve. Ky veprim është konform vendimit të kryetarit Shpend Ahmeti…
error: