​Kelmendi: Kroacia ngriti shtab emergjent, kujdes maksimal për të lënduarit

Pas ngjarjes tragjike që ndodhi mëngjesin e së dielës ku humbën jetën dhjetë persona, institucionet e Republikës së Kosovës që…

​Kryeministri i Kroacisë: Jemi me familjet e viktimave dhe autoritetet e Kosovës

Kryeministri kroat, Andrej Plenkovic ka reaguar pas aksidentit fatal të autobusit të kompanisë “Deva Tours” në Brod të Kroacisë, ku…

​Aksident më të vdekur në Kroaci, flasin nga kompania “Deva Tours”

Mëngjesin e së dielës ka ndodhur një aksident trafiku në Kroaci ku është përfshirë një autobus nga Kosova. Mediat kroate…