Një shtëpi trekatëshe për ata që ëndërrojnë jetën në det

SeaPod është një koncept i ri i shtëpive të vetëqëndrueshme mbi ujë, ideal për të gjithë ata që ëndërrojnë një…

Akulli i detit Antarktik në nivelin më të ulët ndonjëherë

Shtrirja e akullit të detit Antarktik arriti nivelin më të ulët të këtij viti. Ai është 7% nën mesataren e…

Krimbi i çuditshëm detar duket si një grumbull i ndritshëm shpagete

Një krijesë e çuditshme në fund të detit, e mbuluar me tentakula portokalli të shndritshme, së fundmi bëri debutimin e…

Grabitqari i zbuluar në Ocucaje ishte një gjarpër deti me dhëmbë në formë thike

Studiuesit që gërmojnë në shkretëtirën Ocucaje të Perusë kanë zbuluar kafkën e një grabitqari të madh detar që mendohet të…

Shkencëtarët gjejnë prova të pyllit të lashtë të ngrohtë në akullin e Antarktikut

Antarktiku ka befasuar shkencëtarët pasi ata gjetën prova për një pyll të lashtë thellë brenda akullit të detit të kontinentit.…

​Dua po i shijon në maksimum pushimet në Shqipëri: Nuk dua të largohem kurrë

Dua Lipa duket se po kalon pushimet më të bukura në bregdetin shqiptar. Këngëtarja me famë botërore ka postuar në…

Hotel “Bonita”- destinacioni për kosovarët me risi dhe çmime të volitshme

“Shtëpia e dytë” e kosovarëve në Shqipëri edhe këtë vit ka hapur dyert për turistët. I vendosur buzë detit Adriatik…

Ministri Klosi: Deti është i gjithë shqiptarëve

“Deti është i të gjithë shqiptarëve dhe ta trajtojmë si destinacion të përbashkët. Ne si shqiptari të bëjmë një kombinim…

Çështja e detit, Shqipëria dhe Greqia do t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare

Shqipëria dhe Greqia do t’i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare për çështjen e detit. Kjo u bë e ditur gjatë konferencë së…