Shkencëtari kroat shpjegon pse Deti Adriatik po bëhet më i kripur

Ekipi kroat i shkencëtarëve, në bashkëpunim me kolegët nga Italia, njoftuan se kripësia e Detit Adriatik është në një nivel…

Hotel “Bonita”- destinacioni për kosovarët me risi dhe çmime të volitshme

“Shtëpia e dytë” e kosovarëve në Shqipëri edhe këtë vit ka hapur dyert për turistët. I vendosur buzë detit Adriatik…

Një tërmet i ri godet zonën e detit Adriatik

Qendra Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC) njoftoi se një tërmet me fuqi 3.7 ballë sipas Rihterit goditi zonën e Detit Adriatik sot…

Serbia me dalje në Adriatik, Haxhiu: Kur e tha Reka kërkuan që të shkarkohet

Anëtarja e kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, u shpreh se kur kishte deklaruar ish-ministri i Integrimeve Evropiane në Qeverinë…