Hoxhaj: Falë NATO-së dhe dëshmorëve të UÇK-së, Kosova frymon e lirë

Ushtruesi i detyrës së kryetarit të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Enver Hoxhaj thotë se falë NATO-së dhe dëshmorëve të…

Osmani në Marinë nderon heroizmin e dëshmorëve të UÇK-së: Liria nuk do të ishte e mundur pa ta

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani së bashku me kryetarin e Skenderajt, Bekim Jashari bënë homazhe në Kompleksin Memorial të Dëshmorëve…

Osmani, Konjufca e Kurti nderojnë dëshmorët e Prishtinës: Sakrifica e tyre udhërrëfyes i ndritshëm

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe Kryeministri Albin Kurti…

Përkujtohen dëshmorët dhe martirët në Prishtinë

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani – Sadriu, kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, dhe kryeministri Albin Kurti…

Në Gjilan hapet ekspozita “Ne jemi pranvera”, dedikuar grave të dëshmorëve

Me ekspozitën “Ne jemi pranvera”, me realizuar nga nxënësit e shkollës së artit pamor dhe këngë e instrumentale, Komuna e…

Në Landovicë të Prizrenit u kujtuan dëshmorët

Në qytetin historik të Prizrenit sot është shënuar dita e dëshmorëve. Me këtë rast janë organizuar një sërë aktivitetesh. Manifestimet…