​Prokuroria përfundon paraqitjen e provave në gjykimin ndaj Salih Mustafës

Zyra e Prokurorit të Specializuar ka përfunduar paraqitjen e provave në gjykimin ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Salih…

Prokuroria e Nju Jorkut fton fëmijët e Trump për të dëshmuar

Zyra e Prokurorit të Shtetit të Nju Jorkut i dorëzoi ftesat gjyqësore fëmijëve të Donald Trump, Ivanka dhe Donald Junior,…

Fillon dëshmia e Gucatit në Hagë

Në Dhomat e Specializuara në Hagë ka filluar dëshmia e ish-kryetarit të Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së, Hysni…

​Gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të UÇK-së, Salih Mustafa vazhdon edhe sot në Hagë

Në Hagë do të vazhdojë gjykimi ndaj ish-pjesëtarit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës(UÇK), Salih Mustafa, i njohur me nofkën Cali.…

​Rushiti: Vetëm me tre prokurorë nuk mund të dëshmohen krimet e luftës

Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarve të Torturës (QKRMT) ka publikuar sot raportin-“E drejta për të vërtetën-viktimat pa emër”.…

“Veteranët”, dëgjohet në cilësinë e dëshmitarit ish-kryeministri R.H.

Në seancën e sotme gjyqësore është dëgjuar në cilësinë e dëshmitarit ish-kryeministri R.H., në rastin e njohur “Veteranët”. Agim Çeku…