Reduktimet me rrymë, Rizvanolli thotë se ME-ja do të dërgojë dosje në polici

Ministrja e Ekonomisë, Artane Rizvanolli ka treguar se Ministria e Ekonomisë është duke përgatitur një dosje me raportimet e qytetarëve…

​Kuvendit i rekomandohet miratimi i Projektligjit për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes ka i ka rekomanduar Kuvendit miratimin në parim të Projektligjit për…

Franca kritikon ashpër marrëveshjen që sjell mercenarë të grupit “Wagner” rusë në Mali

Planet që do të dërgonin mercenarë rusë në Mali është kritikuar ashpër edhe nga ministri i Jashtëm i Francës, Jean-Yves…

​BE-ja ndihmon Norvegjinë që të dërgojë në Kosovë mbi 18 mijë vaksina antiCOVID-19

Bashkimi Evropian po e ndihmon Norvegjinë që t’i dërgojë mbi 180,000 doza të vaksinës kundër COVID-19 në Kosovë, pas kërkesës…