Bislimi: E çuditshme, letrat që na dërgoi Borrell kishin formulime të ndryshme

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi, ka folur sonte për situatën e krijuar lidhur me zbatimin e reciprocitetit me Serbinë për…

Kurti: S’kemi marrë kërkesë që avionët luftarakë nga Kosova të dërgohen në Ukrainë

Kryeministri, Albin Kurti, ka thënë se s’kanë marrë asnjë kërkesë që nga Kosova të dërgohen avionët luftarakë MIG-29 të Polonisë…

Regjistrohen dy parti të reja në Kosovë, Radoniqi: Do të dërgojmë një ekip për zgjedhjet në Slloveni

Tashmë Lista “Guxo” në krye me Donika Gërvallën dhe “Bashkimi për Ndryshim Anamorava” e kryesuar nga Isa Agushi janë regjistruar…

Konjufca do të dërgojë në Komisionin e Venedikut projektligjin për Byronë Shtetërore

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka thënë do ta dërgojë në Komisionin e Venedikut projektligjin për Byronë Shtetërore…

​Miratohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës(FSK) jashtë vendit.…

Miratohet Projektligji për dërgimin e FSK-së jashtë Kosovës

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes  ka miratuar Projektligjin për dërgimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës jashtë vendit.…

Kuvendit i rekomandohet miratimi në parim i Projektligjit për dërgimin e FSK-së jashtë vendit

Komisioni parlamentar për Çështje të Sigurisë dhe të Mbrojtjes i ka rekomanduar Kuvendit miratimin në parim të Projektligjit për dërgimin…