Arsenal-United, vjen goli i katërt

Ka nisur fuqishëm pjesa e dytë e ballafaqimit ndërmjet Arsenalit dhe Manchester United duke u shënuar dy gola shumë të…

Derbi i Manchesterit, ja formacionet zyrtare

Ndeshja hapëse e programit të sotëm të Premier Ligës angleze do të jetë derbi i qytetit të Manchesterit, ku takohen…

Derbi i Romës i takon Lazios

Ka përfunduar ndeshja tejet interesante mes Romës dhe Lazios, i njohur ndryshe me emrin Derbi i Romës, ku tre pikët…

Derbi mes Prishtinës e Gjilanit mbyllet pa fitues

Ka përfunduar edhe ndeshja e fundit e programit të sotëm të Superligës së Kosovës, ku nuk ka fitues në derbin…

Besa Famgas fiton me lehtësi derbin kundër Prishtinës

Një ndeshje tejet e zjarrtë u zhvillua sot në kampionatin vendor të hendbollit, ku fitorja i takoi skuadrës së Besa…

Derbi mes Milanit e Chelseat, ja formacionet zyrtare

Sonte me fillim nga ora 21:00 do të zhvillohet derbi tejet interesant mes Milanit dhe Chelseat, ndeshje kjo e vlefshme…

Formacionet zyrtare të derbit Ballkani-Gjilani

Ballkani do ta ketë një tjetër test serioz në rrugën për ta mbrojtur titullin e kampionit të Kosovës pasi sot…

Mbyllet pjesa e parë, ky është rezultati në derbin mes Arsenalit e Tottenhamit

Ka përfunduar pjesa e parë e derbit të Londrës Veriore mes Arsenalit dhe Tottenhamit ku po zhvillohet një ndeshje e…

Nesër zhvillohet derbi mes Ballkanit e Gjilanit

Kampioni i Superligës së Kosovës, Ballkani i rikthehet aksionit nesër ku do të zhvillojë ndeshje si vendas kundër Gjilanit. Derbi…

Derbi i Londrës Veriore, ja formacionet zyrtare të Arsenalit dhe Tottenhamit

Premier Liga angleze i rikthehet sot aksionit me disa ndeshje tejet interesante, ku spikat derbi i Londrës Veriore mes Arsenalit…