​Bajrami: A ka sot fytyrë Qeveria me e publiku listën e top 50 përfitueseve që ka subvencionuar

Deputetja e LDK-së, Hykmete Bajrami vendimin e ZRrE-së për rritjen e energjisë elektrike e ka quajtur si shkelje të madhe,…

Deputetja e LDK-së thotë se auditori ka gjetur shkelje në blerjen e librave

Zëvendësministri i Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit, Dukagjin Pupovci po raporton para Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike lidhur me…

Balje ironizon me ZRrE-në: A ka mundësi edhe për ne boshnjakët të mos ketë rritje të çmimit të rrymës

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka reaguar pas deklaratave të kryesuesit të bordit të Zyrës së Rregullatorit të…

Deputetja Musliu e gjuan me ujë ministrin Peci

Në komisionin për Mjedis, Ushqim, Bujqësi, Planifikim Dhe Zhvillim pati përplasje verbale mes deputetes së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK),…

Deputetja e Vetëvendosjes për 3 vjetorin e formimit të Ushtrisë: Çdo 14 dhjetor sot, është krenari

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Vetëvendosjes, Arbëreshë Kryeziu-Hyseni në tre vjetorin e formimit të Ushtrisë së Kosovës…

​Deputetja e LDK-së i drejtohet Kurtit: Nuk leni vend pa shkuar me xhipa të zi

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi, ka kritikuar kryeministrin e Kosovës Albin Kurti, se sipas saj, ka…

​Deputetja e LDK-së: Qeveria Kurti më e dobëta në histori të vendit

Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Rrezarta Krasniqi ka renditur një varg akuzash ndaj Qeverisë Kurti. Gjatë seancës plenare,…

​Deputetja e PDK-së thotë se është kërcënuar nga bashkëshorti i presidentes Osmani

Deputetja Partisë Demokratike të Kosovës, Floretë Zejnullahu ka thënë se bashkëshorti i presidentes Vjosa Osmani, e ka kërcënuar atë përmes…

Deputetja kërkon që të hiqet ora policore gjatë muajit të Ramazanit

Deputetja e Kuvendit nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadrijaj ka kundërshtuar orën policore si masë…