Berisha: Demonstrimet në kufi nga forcat serbe nuk e trembin asnjë kosovarë

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), njëherësh kryetar i Komisionit për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtje, Bekë Berisha…

Gruaja që akuzoi deputetin për përdhunim vdes duke u vetë-djegur

Një 24-vjeçare indiane i ka vënë zjarrin vetes javës që shkoi pas një fushate presioni e kërcënimesh nga policia e…

​Deputeti i LDK-së e sheh shqetësuese rritjen e çmimeve të produkteve elementare në Kosovë

Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Besian Mustafa është shprehur i shqetësuar për rritjen e çmimeve të produkteve elementare.…

​Deputeti i LVV-së lavdëron Qeverinë Kurti, kritikon opozitën për xhelozi

Deputet i Lëvizjes Vetëvendosje, Arbër Rexhaj ka lavdëruar Qeverinë Kurti për punën 100 ditore të ekzekutivit. Sipas tij, asnjë qeveri…

​Avdyli: A thua iu përgjigjen lutjeve me e-mail avulluesit e mbi 2 milionë eurove

Deputeti i Kuvendit të Kosovës, Haxhi Avdyli ka ironizuar me vjedhjen e mbi 2 milionë eurove nga Thesari Shtetit, në…

Deputeti i AAK-së kërkon të rishikohen masat anti-COVID-19: Populli në varfëri e dënimet e ashpra

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Gazmend Syla ka thënë se institucionet e Kosovës brenda orësh…

Deputeti i LDK-së tregon pse doli kundër partisë dhe nuk e përkrahi rrëzimin e Kurtit

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Haxhi Avdyli ka thënë se nuk e ka…

Ligji për Prokurorinë, Dimovski: Nuk guxon të ndryshohet asnjë presje

Deputeti i VMRO-DPMNE-së, Ilija Dimovski në konferencën për shtyp në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut, njoftoi se si deputetë ende…