​LVV e konsideron të suksesshme vizitën e Kurtit në Berlin: Opozita ka shkoqitje nga busulla e operimit politik

Vizitën e kryeministrit Albin Kurti në Gjermani, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja e konsideron ndër më të rëndësishmet që…

​Deputeti Kokaj tregon konceptin e “hapjes së qiellit”

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Jahja Kokaj është përfshirë në debatin ndërmjet kryeministrit Albin Kurti dhe deputetit të PDK-së, Enver Hoxhaj.…

Abazi për sulmin rus në Ukrainë: Do të ketë pasoja të papara për njerëzimin nëse përdoret arsenali i të dyja vendeve

Deputeti i Kuvendit të Kosovës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Haki Abazi ka reaguar pas ofensivës ushtarake të Rusisë në…

​Muja: Kriza energjetike, rezultat i mungesës së vizionit afatgjatë dhe strategjisë për energjinë

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Armend Muja u shpreh se kriza energjetike me të cilën po kalon vendi ka ardhur si…