Reagon KMDLNj: Edhe sa 10 milionë të tjera do t’i marrin nga taksat tona

Nga dhjetori i vitit të kaluar e deri më 16 nëntor 2021, Qeveria dhe Operatori i Sistemit, Transmisionit dhe Tregut…

Sot seanca e Kuvendit, 6 pika në rend dite

Sot mbahet seanca e parë e Kuvendit të Kosovës për sezonin vjeshtor. Seanca pritet të filloj në ora 10:00, ku…

Rreth 2 mijë euro kushtoi fotografimi dhe pasaportat diplomatike të deputetëve

Fotografimi i deputetëve dhe sigurimi i pasaportave diplomatike për disa nga deputetët e Kuvendit të Kosovës, i kushtuan buxhetit të…

​Kërkohet shkarkimi i bordit të Autoritetit Rregullativ të Hekurudhave

Deputetët e Kuvendit të Kosovës, në seancë plenare po e shqyrtojnë rekomandimin e Komisionit për Bujqësi, Pylltari, Zhvillim Rural, Mjedis,…

Deputetët shprehin ngushëllime për vdekjen e babait të Kadri Veselit

Shefi i grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri, në seancën plenare të Kuvendit të Kosovës shprehu…

​Deputetët kritikojnë Fondin për trajtim jashtë institucioneve shëndetësore publike, kërkohet hetim

Kuvendi i Kosovës me 63 vota për, asnjë kundër ka miratuar rekomandimet e Komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike për…

​Kryeparlamentari Konjufca sërish ironizon me deputetë që nuk qëndrojnë në sallë

Kryeparlamentari Glauk Konjufca sot ka ironizuar me deputetët e Kuvendit të Kosovës që nuk kanë qëndruar në sallë, por në…

Debati për dialogun, deputetët shkojnë në pauzë

Pas debatit rreth katër orësh për dialogun Kosovë-Serbi, deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë shkuar në pauzë deri në orën…

Deputetët kërkojnë që çështja e shamisë në shkolla të rregullohet me ligj

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë kërkuar nga ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci, që të…

​Deputetët në seancën e sotme shqyrtojnë edhe Projektligjin për kodin e procedurës penale

Deputetët e Kuvendit të Kosovës kanë përfshirë në rend të ditës të seancës së sotme edhe shqyrtimin e dytë të…
error: