Deputetët kërkojnë plan strategjik kombëtar në përfaqësimin e Kosovës jashtë vendit

Mosnjohja e Kosovës nga pesë vende të Bashkimit Evropian (BE) paraqet rrezik për ombrellën e sigurisë së vet BE-së. Kështu…

LDK kritikon Kurtin, Gashi: Deputetët e VV-së bënë qëllimisht zhurmë derisa fliste Pacolli

Edhe njëherë partitë e opozitës po kritikojnë kryeministrin e Kosovës, Albin Kurtin që po qëndron për vizita zyrtare derisa qytetarët…

​Përplasen deputetët e VV-së dhe LDK-së për 2.1 milionët e vjedhur në Ministrinë e Financave

Në seancën e sotme parlamentare derisa, deputetja nga LDK-ja Hykmete Bajrami kërkoi llogari nga kryetarja e Komisionit për Bujqësi, Fitore…

Fillon seanca, deputetët shqyrtojnë një mori nismash ligjore

Deputetët e Kuvendit të Kosovës janë mbledhur të premten për të shqyrtuar një sërë nismash ligjore. Të zgjedhurit e popullit,…

Deputetët përplasen për operatorin ilegal të ujit në veri

Mbi 1500 persona në Deçan po dyshohet se u helmuan nga uji i pijshëm. Për këtë rast ministrja e Ekonomisë,…

​Kusari-Lila: Nuk është diskutuar vaksinimi i deputetëve

Ushtruesja e detyrës së shefes së Grupit Parlamentar të LVV-së, Mimoza Kusari-Lila, tha se përveç debatit për arsim, në seancën…

​Abrashi: Sulmet ndaj deputeteve femra duhet të ndalen nga opozita

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, deputeti i Lëvizjes Vetëvendosjes, Artan Abrashi tha se deputetët e opozitës po…

Deputetet e Vetëvendosjes dhe listës “Guxo” vishen me të bardha

Me kostume me ngjyrë të bardhë janë veshur pothuajse të gjitha deputet e Lëvizjes Vetëvendosjes dhe listës “Guxo” në seancën…

20 deputetët e komuniteteve joshumicë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka shpallë rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të parakohshme parlamentare të mbajtura më 14 shkurt, ku nga…

Shumë paga e pak punë, deputetët me përfitime edhe pas përfundimit të mandatit

Përmes ligjit për të drejtat dhe përgjegjësitë e deputetit, dhe rregulloren e Kuvendit të Kosovës, për deputetët është rregulluar që…