​Fillon seanca e parë e Kuvendit në sesionin vjeshtor

Ka filluar seanca e parë e Kuvendit të Kosovës në sesionin vjeshtor, pas pushimeve rreth 1 mujore të deputetëve. Në…

​Deputetët e Komisionit për Shëndetësi diskutojnë për situatën epidemiologjike COVID-19

Sot do të mblidhet Komisioni për Shëndetësi dhe Mirëqenie Sociale. Deputetët e këtij komisioni që do të mblidhen në ora…

Përfshirja e deputetëve në garën për zgjedhjet lokale do të pengojë punën e Kuvendit

Fushata për zgjedhjet lokale të 17 tetorit pritet të shënojë ngecje në punët e nivelit qendror, meqë deputetë e ministra…

Deputetët munguan mbi 400 herë në sesionin pranveror

Deputetët e Kuvendit kanë munguar plotë 414 herë në seanca plenare gjatë sesionit pranveror. Kjo dukuri negative, ngjashëm sikur të…

​Kusari-Lila kërkon nga opozita të votojnë marrëveshjet ndërkombëtare

Shefja e grupit parlamentar të Lëvizjes Vetëvendosje, Mimoza Kusari-Lila ka bërë thirrje që të votohen marrëveshjet ndërkombëtare që janë në…

​Përplasje në Komisionin për Shëndetësi, Haxhiu tërhiqet nga kryesimi i grupit punues për ligjin anti-Covid

Kërkesa e kryetares së Komisionit për Shëndetësi, Fatmire Kollçaku, drejtuar institucioneve shëndetësore që të mos përgjigjen në pyetjet e deputetit…

Vetëm katër ligje për katër muaj, puna e Kuvendit vlerësohet jo efikase

Kuvendi i Kosovës është në prag të përfundimit të sesionit pranveror. Deputetët nga 6 gushti i javës së ardhshme do…

Përplasen deputetët për Bordin e ZRrE-së, ministrja Hajdari premton adresimin e barrierave Kosovë-Shqipëri

Në Komisionin për Ekonomi ku raportoi ministrja e Industrisë, Ndërmarrësisë dhe Tregtisë, Rozeta Hajdari për nivelin e zbatimit të Ligjit…

​Deputetët e VV-së e quajnë të çuditshëm reagimin e opozitës për KPM dhe jo për RTK-në

Deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje(LVV) po e konsiderojnë të çuditshme reagimin e deputetes së PDK-së, Blerta Deliu për procesin e intervisitimit…

Deputetët takojnë bashkatdhetarët që vizituan Kuvendin

Që nga e mërkura e deri të premten Kuvendi i Kosovës ka hapur dyer për bashkatdhetarët. Bashkatdhetarët të cilët vizituan…
error: