​Haxhiu pas vendimit për Gucatin e Haradinajn: Nuk e kam parë seancën

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu nuk ka komentuar vendimin e parë të Speciales, sipas të cilit me nga 4 vite…

Ja çfarë tha trupi gjykues gjatë vendimit për Gucatin dhe Haradinajn

Trupi gjykues ka ardhur në përfundim se Hysni Gucati dhe Nasim Haradinaj kanë bërë zbulimin e informacioneve të mbrojtura duke…

Rasti “Abi Çarshia”, gjashtë vjet burgim për dy zyrtarët e Prizrenit

Gjykata Themelore në Prizren, të martën, ka shpallur aktgjykim dënues ndaj të akuzuarve Islam Thaqi dhe Jetmire Vrenezi për keqpërdorim…

“Zoti i dënoftë se drejtësia po vonon”, familjarët e të zhdukurve kërkojnë sa më parë Ligjin për Personat e Zhdukur

“Zoti i dënoftë se drejtësia po vonon” është mesazhi i familjarëve të të pagjeturve para obeliskut për të zhdukurit. Drejtësi…

​Vërtetohet dënimi me burgim për Kërstiqin e Shabanin për krime lufte

Gjykata e Apelit të Kosovës ka vërtetuar aktgjykimin e Gjykatës Themelore të Prishtinës e datës 23 mars të këtij viti,…

KMDLNj për të burgosurin që vdiq në Pejë: Përkundër problemeve shëndetësore nuk iu pezullua dënimi

Këshilli për Mbrojtjen e të drejtave e të Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka thënë në një komunikatë për media se…

Anulohet sërish dënimi me burg të përjetshëm ndaj Naser Pajazitajt

Gjykata e Apelit ka anuluar dënimin me burg të përjetshëm për Naser Pajazitaj që akuzohet për vrasjen e kushërirës së…

Jahjaga: Krimineli që pati zemër të gjuaj në drejtim të nxënësve të kapet dhe të merr dënimin e merituar

Ish-presidentja e Kosovës, Atifete Jahjaga ka reaguar për vrasjen në Gllogjan të Deçanit e ku mbetën të vrarë tre persona,…

​Vrasja e 8-vjeçarit, Rama: Barbari të marrë dënimin më të rëndë, rikthimi i dënimit me vdekje i pamundur

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mëngjesin e së mërkurës për ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së…

​Vrasja e 8-vjeçarit në Fier, kryeministri Rama: Barbari të marrë dënimin më të rëndë

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar mëngjesin e së mërkurës për ngjarjen e rëndë që ndodhi mbrëmjen e së…