​QKRMT e quan ditë historike dënimin e serbit që dhunoi një shqiptare gjatë luftës

Ditë historike është quajtur nga Qendra Kosovare për Rehabilitimin e të Mbijetuarave të Torturës dënimi i Zoran Vukotiq me 10…

Haxhiu e quan lajm të mirë dënimin me 10 vite burg për serbin që dhunoi seksualisht një shqiptare gjatë luftës

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu e quan lajm të mirë vendimin për dënimin me 10 vite burgim për Zoran Vukotiqini…

RrGK reagon për anulimin e dënimit me burgimit të përjetshëm për burrin që vrau gruan në Kamenicë

Gjykata e Apelit ka reaguar ndaj anulimit të vendimit për burg të përjetshëm ndaj Nuhi Mavrovqanit që varu gruan në…

21 vjet nga dënimi i pesë kroatëve boshnjakë, vranë mbi 100 myslimanë në Bosnjë

Një vendim i gjykatës së Kombeve të Bashkuara për krime lufte në vitin 2000, dënon pesë kroatë boshnjakë me deri…

Nga Gjykata deklarohen për dënimin ndaj Shukri Bujës

Gjykata Themelore në Prishtinë, sot dënuar me 2 vite burg ish-kryetarin e komunës së Lipjanit, Shukri Buja për keqpërdorim të…

Ulja e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, në Kuvend kërkohet të zbatohen politika të ashpëra ndaj çdo dhunuesi

Grupi i Grave Deputet ka a shprehur shqetësimin e tyre për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj që vrau gruan…

Rrjeti i Grave reagon për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecajt që vrau gruan dhe vajzën e tij

Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK) ka reaguar për uljen e dënimit ndaj Pjetër Ndrecaj, i cili në mbrëmjen e…

Dënohet me burg të përjetshëm personi që vrau 51 persona në dy xhami në Zelandën e Re

29 vjeçari Brenton Tarrant që vrau 51 persona në dy xhami në Zelandën e Re, është dënuar me burg të…