Rama në Samitin për Demokraci: Plotësisht të angazhuar të luftojmë korrupsionin dhe krimin e organizuar

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka marrë pjesë sot në “Samitin për demokracinë” të organizuar nga presidenti i Shteteve të…

Tahiri i AAK-së: Shtyrja e zgjedhjeve goditja më e madhe që i jepet demokracisë

Pas mbledhjes së Kryesisë së Kuvendit, shefi i grupit parlamentar të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri ka thënë…

Abdixhiku: Askush s’guxon t’i shtyjë zgjedhjet, askush s’guxon ta prekë demokracinë

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku ka thënë se askush nuk guxon t’i shtyjë zgjedhjet dhe askush…

Gjenerali Clark shprehet i impresionuar me progresin e Kosovës drejtë demokracisë

Ish-komandanti Suprem i Forcave Aleate të NATO-s në Evropë, gjenerali amerikan Wesley Clark i cili po qëndron për vizitë në…

Kurti: U ktheva në Kosovë, votimi është detyrë qytetare për ata që e duan demokracinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është kthyer në Kosovë pas votimit në zgjedhjet e Shqipërisë. Kurti shkruan se demokracia është…

Rama pas votimit: Demokracia është sport, zbrisni në fushë, gjuajeni penaltinë tuaj dhe le të fitoj më i miri

Në qendrën e votimit në Surrell, votoi Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama bashkë me bashkëshorten e tij. Rama pasi ushtroi…

​Abbott për zgjedhjen e Osmanit presidente: Ky është një sukses për demokracinë

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Kosovë, Nicholas Abbott ka uruar Vjosa Osmanin për zgjedhjen e saj si president. Ambasadori…

​Limaj: Demokracia në rrezik, Kosova po qeveriset nga partia shtet

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka thënë se Kosova është futur në një rrugë më shumë të panjohura. Ai…

Gashi: U synua që të cenohet demokracia

Në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës nuk është votuar ndryshimi për Ligjin e Zgjedhjeve. Pas përfundimit të seancës,…

Ben Meir: Kosova të adresojë të metat e saj

Profesori amerikan dhe njohësi i çështjeve të Ballkanit Perëndimor, Alon Ben Meir, në një shkrim të tij thotë se Kosova…
error: