Barcelona: Zbulohen detajet e kontratës së majme të Dembeles

Barcelona ka qenë shumë aktive në afatin kalimtar aktual të verës, ku pavarësisht çështjeve të tyre të njohura financiare, gjiganti…

Dembele nuk llogarit në Bremerin, shënon gol mahnitës kundër Juventusit – video

Ylli francez ka shënuar dy gola tejet të bukur në barazimin e mbrëmshëm 2:2 të Barcelonës, ku te goli tek…

Situata e Dembeles te Barcelona, Laporta jep përgjigjen e fundit

Pasi u konfirmuar nga shumë media në mbarë botën se Barcelona ka arritur marrëveshje me Leeds United për transferimin e…

E ardhmja e Dembeles te Barcelona, ylli francez ia komunikon vendimin e tij Xavit

E ardhmja e Ousmane Dembele ka qenë një temë e nxehtë në Barcelonë këtë vit. Pasi u cilësua si një…

Laporta: Jam krenarë që Dembele është nën urdhrat e Xavit

Presidenti i Barcelonës, Joan Laporta, në një intervistë për “RTVE” ka folur për sulmuesin e krahut Ousmane Dembele, për të…

Xavi: Pedri është si Iniesta

Fitorja me rezultat të thellë 4-0 e Barcelonës ndaj Athletic Bilbaos e ka lënë jashtëzakonisht të kënaqur trajnerin e kësaj…

Barcelona shkatërron Valencian në “Mestalla”

Barcelona ka dhënë shënja të jë skuadrë të fuqishme duke e mposhtur Valencian në shtëpinë e saj me rezultat të…

Tuchel e zbulon nëse Chelsea ishte në kontakte me Dembele

Në një konferencë për media para ndeshjes së nesërme kundër Plymouth Argyle, trajneri i Chelseat Thomas Tuchel ka folur për…

Afër largimit nga Barça, ja destinacioni i radhës për Dembelen

Ylli francez Ousmane Dembele pritet që t’i bashkohet një klubi nga Premier Liga angleze, nëse largohet nga Barcelona para se…

​Megjithatë Dembele dëshiron të qëndrojë te Barcelona

Përkundër asaj që javëve të fundit ka pasur një përplasje ndërmjet agjentit të Ousmane Dembeles dhe drejtuesve të Barcelonës, sulmuesi…