Gjukanoviq për demarkacionin: Do t’i japim mundësi çfarëdo korrigjimi

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe homologu i saj nga Mali i Zi, Milo Gjukanoviq kanë diskutuar sot edhe për…

Katër vjet nga ratifikimi i demarkacionit me Malin e Zi

Sot mbushen katër vjet që kur Kuvendi i Kosovës miratoi demarkacionin me Malin e Zi. Pasditen e 21 marsit 2018,…

Haxhiu, Lekaj, Kadaj-Bujupi dhe Baftiu dalin para drejtësisë

Ministrja Albulena Haxhiu, deputeti Pal Lekaj dhe ish-deputetet, Donika Kadaj-Bujupi dhe Besa Baftiu, do të dalin sot para drejtësisë për…

Syla – Bulliqit: Trego për rolin e Haradinajt në temën e demarkacionit

Deputeti nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë̈ e Kosovës, Gazmend Syla, ka reaguar pas deklaratave të mbrëmshme të deputetit Shpejtim…

Kurti: Pesë vjet nga nënshkrimi që kushtoi 8.200 hektarë

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka numëruar lëshimet e ish- komisionit  Meha në marrëveshjen për demarkacionin, në pesë vjetorin…