Kryeministri Kurti priti në takim delegacionin nga Emiratet e Bashkuara Arabe

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti së bashku me ministrin e Shëndetësisë, Arben Vitia pritën në takim delegacionin nga…

​Kurti priti në takim një delegacion nga Austria

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti priti sot në takim një delegacion nga Austria, të cilit i prinin deputetët…

Komisioni për Punë të Jashtme pret në takim delegacionin nga Parlamenti i Austrisë

Sot do të mblidhet Komisioni për Punë të Jashtme dhe Diasporë. Anëtarët e këtij komisioni do të presin në takim…

Kush janë përfaqësuesit e Zyrës Ndërlidhëse Ruse që shoqëruan delegacionin e ‘Shtëpisë Ruse’ gjatë vizitës në Kosovë?

Një javë më parë, mediet ndërkombëtare publikuan lajmin lidhur me vizitën e delegacionit të së ashtuquajturës “Qendrës Ruse për Kulturë…