​Osmani dekoron pesë ushtarakë të Brigadës 138 “Agim Ramadani”

Presidentja Vjosa Osmani, në prag të përvjetorit të Betejës së Koshares, sot ka dekoruar post mortem me Medalje Presidenciale pesë…

Shqipëria vlerëson veprën e gazetarit Sadiku, jep dekoratë për të

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ka dekoruar me titullin më të lartë “Naim Frashëri” gazetarin shqiptar Bedri Sadiku. Mbrëmjen e…

Dëshmorët e UÇK-së dekorohen me medaljen “Nderi i Kombit”

Në përvjetorin e 14-të të Pavarësisë së Kosovës, presidenti Ilir Meta vlerësoi sot me Dekoratën e lartë “Nderi i Kombit”…

Sir Tony Blair, ish-kryeministri britanik nderohet nga Mbretëresha

Ish-kryeministri britanik, Tony Blair, është dekoruar me “Urdhrin e Garterit si Shoqërues i Kalorësit”, duke marrë dhe emërimin “Sir”. “Urdhri…

Osmani dekoron me Medalje Presidenciale Ushtarake Gardën Kombëtare të Iowa-s

Presidentja Vjosa Osmani ka dekoruar me Medaljen Presidenciale Ushtarake Gardën Kombëtare të Iowa-s, të cilën e pranoi komandanti i Gardës…

Nderohet personeli mjekësor për luftën ndaj pandemisë

Oda e Mjekëve të Kosovës sot shprehu mirënjohje për punën e mjekëve të institucioneve të ndryshme shëndetësore gjatë pandemisë si…

Selatin Novosella nderohet me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidenti i vendit, Hashim Thaçi, dekoroi me urdhrin “Hasan Prishtina” veprimtarin e njohur Selatin Novosella. Kreu i shtetit tha se…