Presidenti Biden: SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë

Presidenti i SHBA, Joe Biden, deklaroi sot se SHBA do të dërgojë 31 tanke Abrams në Ukrainë, të cilat ai…

Berisha: Vendi ka vetëm një zgjidhje, revolucionin

Kryetari i Partisë Demokratike të Shqipërisë, Sali Berisha deklaroi sot se revolucioni i paralajmëruar nga opozita do të nisë shumë…

“Pakoja e Madhe”, Rama: 695 mijë pensionistë do të marrin nga 8 mijë lekë

695 mijë pensionistë do të përfitojnë nga Pakoja e Madhe, duke marrë nga 8 mijë lekë të reja. Lajmin e…

​Kurti: Rinia vazhdon të jetë në fokus të politikave tona qeveritare

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti deklaroi sot se rinia vazhdon të jetë në fokus të politikave qeveritare dhe se po…