​Kryeministri Kurti: Nuk ndihem i rrezikuar nga kërcënimet

Pas kërcënimeve që iu bënë, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti thotë se nuk ndihet i rrezikuar. Ai derisa tha se…

Dërgohet sërish në gjykatë shoferi i autobusit, pritet të dëshmojnë pasagjerët

Shoferi i autobusit i arrestuar me dyshimin që shkaktoi aksidentin në Kroaci është dërguar sërish në Gjykatën e Qarkut të…

Gërvalla deklarohet për gabimet e MPJ-së në Twitter

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla ka thënë janë të drejta kritikat e adresuar lidhur me postimin…

​Lansohet platforma elektronike EDI për deklarimin e pasqyrave financiare

Është lansuar përditësimi i platformës “EDI” të Administratës Tatimore të Kosovës(ATK) për deklarimin dhe pranimin elektronik të pasqyrave financiare nga…

Përfundon seanca gjyqësore, Liburn Aliu dhe të akuzuarit tjerë deklarohen të pafajshëm

Në Gjykatën Themelore të Prishtinës ka përfunduar seanca e shqyrtimit fillestar në rastin e  ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe…

Celibashi: Brenda 48 orëve dihet fituesi, partitë politikë të mos deklarohen pa përfunduar procesi i numërimit

Brenda 48 orëve do të dihet rezultati i fituesve të zgjedhjeve dhe subjekteve politike dhe koalicioneve në Shqipëri. Kështu bëri…

​Deklarohen të pafajshëm të akuzuarit për hedhje të gazit lotsjellës në Kuvend

Katër të akuzuarit për futjen e bombolave të gazit në Kuvendin e Kosovës në shkurt të vitit 2016 ish deputeti…

Zgjatet afati për deklarimin dhe pagesën e tatimeve, si dhe deklarimin e Pasqyrave Financiare

Administrata Tatimore e Kosovës (ATK) ka njoftuar se është zgjatur afati për deklarimin dhe pagesën e tatimeve dhe deklarimin e…

Sot përfundon afati për deklarimin e koalicioneve parazgjedhore

Sot është afati i fundit që partitë politike të deklarojnë koalicionet e tyre parazgjedhore. Deri në ora 18:00 të gjitha…

​Haradinaj deklarohet pas takimit me Mustafën

Ka përfunduar takimi mes kreut të LDK-së, Isa Mustafa dhe atij të AAK-së, Ramush Haradinaj. Pas përfundimit të takimit, ky…