Abazi: Deklaratat se qeveria do ta pranojë asociacionin, vijnë prej atyre që e kanë nënshkruar asociacionin

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Muhamet Hamiti ka thënë për KosovaPress se asociacioni me fuqi ekzekutive…

Kina reagon ndaj deklaratave të ShBA për origjinën e virusit: Manipulim politik dhe zhvendosje e fajit

Kina ka denoncuar përpjekjen amerikane për të vijuar hetimet për origjinën e virusit Covid-19, për të vërtetuar nëse është krijuar…

Nagavci: Deklaratat nga SBAShK-u, të çuditshme dhe pakuptim

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologjisë dhe Inovacionit (MAShTI), Arbërie Nagavci ka folur për programin e qeverisë në fushën e arsimit,…

Arben Gashi i quan të panevojshme deklarimet e ministres Gërvalla në Kuvend

Shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Arben Gashi i ka quajtur të tepruara dhe të panevojshme…

​Rugova: Karrigia e presidentit qenka shumë e ëmbël, pse Osmani nuk reagon për deklaratat e Kurtit

Ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Naser Rugova thotë të jetë habitur nga heshtja e presidentes në detyrë, Vjosa Osmani…

AAK reagon pas deklaratës së Rada Trajkoviqit

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka reagur pas deklaratës së Rada Trajkoviq e cila tha se AAK është në…

Tahiri: Nuk duhet të na shqetësojnë deklaratat e Vuçiqit, Kosova e ka drejtimin e vet

Tahiri: S’merremi me Vuçiqin, është naiv kushdo që mendon se ai pranon të thotë se do ta njeh Kosovën Zëvendëskryeministri…

​Edita Tahiri: Bota mendjen te pandemia, Serbia e Vuçiqit mendjen te lufta

“Bota mendjen te pandemia, Serbia e Vuçiqit mendjen te lufta”, kështu ka reaguar ish-kryenegoaciatorja e Kosovës për bisedime me Serbinë,…
error: