​Ruçi: Rezultati përfundimtar i dialogut Kosovë-Serbi duhet të jetë njohja e ndërsjellë

Kryetari i Kuvendit të Shqipërisë, Gramoz Ruçi ka deklaruar se rezultati përfundimtar i dialogut Kosovë-Serbi duhet të jetë njohja e…

Tahiri: Deklarata e Kurtit në Bruksel skandaloze që i hedh pluhur të vërtetës tonë historike

Shefi Grupit parlamentar të Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri në seancën  sotme plenare ka kritikuar Kryeministrin e Kosovës,…

Gashi: Deklaratat e ministres Gërvalla janë të tepruara dhe panevojshme

Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Arben Gashi po i konsideron të tepruara dhe panevojshme deklaratat e ministres së Punëve…

Universiteti i Prishtinës distancohet nga deklarata e profesorit Kastrati

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” është distancuar nga deklaratat e profesorit të Fakultetit Filozofik të UP-së, Ardian Kastrati drejtuar presidentes…
error: