Lajme   Biznes   Sport   Covid-19   Video   Kulturë   Magazina   Ngjarje

​Osmani: FSK është sinonimi i shtetësisë sonë

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka folur para qindra ushtarëve të Forcës së Sigurisë së Kosovës (FSK) të cilët po…

Osmani dhe Kurti vizitojnë ushtarët e FSK-së në “Defender Europe 21”

Presidentja Vjosa Osmani, kryeministri Albin Kurti, ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj dhe komandanti i FSK-së gjenerallejtënant Rrahman Rama, do të…

Yuri Kim: Amerika ka një aleat të vërtetë dhe të guximshme si Shqipëria

Pas disa qyteteve sot “Defender Europe 21” ka zbarkuar në Tiranë. Në sheshin “Nënë Tereza” ku edhe “zbarkoi” “Defender Europe…

Defender Europe 21 ‘zbarkon’ në Tiranë

“Defender Europe 21” pas disa qytetesh këtë herë ka zbarkuar në Tiranë. Të pranishëm janë edhe Ambasadorja Yuri Kim, Kryeministri…

Mehaj takohet me komandantin e Gardës Kombëtare të Iowa-s, flasin edhe për “Defender Europe 21”

Ministri i Mbrojtjes Armend Mehaj priti komandantin e Gardës Kombëtare të Ajovës (Iowa-s) nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA)…

Rama: Stërvitja “Defender Europe 21” është moment historik

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama në ceremoninë e nisjes së stërvitjes ushtarake “Defender Europe 21” në portin e Durrësit e…

Nis stërvitja e madhe ushtarake e NATO-s në Durrës, Kim përgëzon Shqipërinë për marrjen e përgjegjësive

Të martën  në portin e Durrësin ka filluar “Defender Europe 21”, një stërvitje e përbashkët shumëkombëshe që do të zhvillohet…
error: