Vërshime në disa vendbanime në Deçan

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka thënë si pasojë e rreshjeve të mëdha të shiut është gjendje e…

​Hendbolli i meshkujve, të shtunën luhen ndeshjet e javës së pestë

Pas ndeshjeve interesante dhe dramatike në kuadër të javës së katërt, Superliga e Kosovës në hendboll vazhdon të shtunën kur…

Lansohet “NaturKosovo”, projekti në vlerë 1.8 milionë euro synon zhvillimin e turizmit

Ditën e sotme është lansuar projekti “NaturKosovo: kryeqendra natyrore dhe kulturore në Kosovë dhe zhvillimi i qëndrueshëm turistik i Via…

​KRU “Hidrodrini” reagon pas ngritjes së aktakuzave ndaj dy zyrtarëve të saj

KRU “Hidrodrini” reagoi pasi siç tha mësoi nga mediat se Prokuroria Themelore e Pejës ka ngritur aktakuzë ndaj dy zyrtarëve…

​Ngrihen aktakuza ndaj dy zyrtarëve të “Hidrodrinit” për helmimin me ujë në Deçan

Prokuroria në Pejë ka ngritur dy aktakuza për helmimin e qytetarëve në Deçan vitin e kaluar. “Pas një hetimi intensiv…

Ramosaj flet për helmimet nga uji, vrasjen e trefishtë dhe vdekjet nga COVID: Deçani pati një vit të vështirë

Kryetari i Deçanit, Bashkim Ramosaj, deklaroi se viti që lamë pas ka qenë sfidues për qytetarët e kësaj komune. Ai…