Arrestohet një person për dhunë familjare në Isniq të Deçanit

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Isniq të Deçanit për shkak të dhunës familjare dhe mbajtjes së paautorizuar…

Kurti: Po rritet sasia e informacionit, ende nuk ka të dyshuar për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Për vrasjen e trefishtë në Gllogjan të Deçanit, ende nuk ka të dyshuar. Policia e Kosovës po interviston dëshmitarë potencialë…

E afërmja e 17-vjeçares së vrarë në Gllogjan: Ëndrra e saj ishte të bëhej doktoreshë, familjarët janë të shokuar

Një nga viktimat është nxënësja 17-vjeçare dhe është e bija e një veterani. Kështu ka bërë të ditur vajza e…

Ramosaj takohet me Szunyog: Nuk do të ndalemi deri në realizimin e synimeve për zhvillimin e Deçanit

Kryetari i komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj ka pritur sot në takim përfaqësuesin Special të Bashkimit Evropian në Kosovë, Tomas…

Inskenon grabitjen duke u lidhur në litar, një i arrestuar në Deçan

Një person, identiteti i të cilit nuk është bërë i ditur, është dërguar në mbajtje për 48 orë pasi një…

​Një vit burgim ndaj një personi për fajde në Deçan

Gjykata Themelore në Pejë-Dega në Deçan ka shpallur aktgjykimin dënues ndaj të pandehurit F.H. Personi me inicialet F.H është dënuar…

Ndahen mjete të punës për bletarët në Deçan

Kandidati i AAK-së për të parin e Deçanit, njëherësh kryetari aktual Bashkim Ramosaj së bashku me drejtorin e Bujqësisë Rifat…

Berisha: Situata në Deçan drejt përmirësimit, 74 persona kanë marrë terapi brenda 24 orëve

Numri i të personave të helmuar në Deçan është duke shënuar rënie. Drejtori i Qendrës Kryesore të Mjekësisë Familjare në…

VV lavdërohet për menaxhimin e situatës në Deçan: Dora e shtetit krijohet përmes veprimeve konkrete

Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku ka deklaruar në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës se Qeveria Kurti ka…

Mbi 250 banorë të Deçanit kërkuan ndihmë gjatë 24 orëve të fundit

Numri i pacientëve që po kërkojnë ndihmë në QKMF-në e Deçanit si shkak i helmimeve, ka shënuar rënie. Në 24…