Dy nxënësit e vrarë ishin nga Gllogjani, shoferi nga një fshat i Gjakovës

Dy nxënësit e vrarë në Gllogjan të Deçanit, janë po nga ky fshat. Ndërsa shoferi i autobusit, i cili po…

​Krasniqi: I tronditur thellë me sulmin makabër në Deçan

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Memli Krasniqi ka reaguar për vrasjen që ndodhi këtë mbrëmje në Gllogjan në…

​Luani i lindur para 48 vjetësh

Heroi Luan Haradinaj u lind më 17 nëntor 1973 në Gllogjan të Rekës, përkatësisht të Deçanit. Shkollën fillore e kreu…

Ligjet që ka marrë Serbia për Kosovën kërkohet të shpallen të pavlefshme

Lidhja e Historianëve të Kosovës “Ali Hadri”, dega në Deçan ka dorëzuar në Kuvendin e Kosovës për kryetarin, kryesinë dhe…

Bashkim Ramosaj zotohet se do të punojë për një qytet të zhvilluar

Kryetari i komunës së Deçanit dhe kandidati i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për një mandat tjetër në krye të…

Kryeprokurori i Pejës i kërkon Policisë së Deçanit raport për praninë e dy serbëve që dyshohet se helmuan ujin

Prokuroria Themelore e Pejës ka thënë se është herët të dilet në konkludime se dy të rinj serbë kanë mundur…

Helmimi në Deçan, Instituti i Shëndetësisë Publike jep 10 rekomandime

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës lidhur me helmimin në Deçan, ka treguar se në mostrat e ujit në…

Banorët dyshojnë se dy serbë helmuan ujin në Deçan (Foto)

Për dy të rinj serbë të cilët muajin e kaluar kishin vizituar një restorant në Hulaj të Deçanit, policia ishte…

Opozita e pakënaqur me menaxhimin e situatës në Deçan, kërkon llogaridhënie nga ekzekutivi

Komisioni për Çështje të Sigurisë dhe Mbrojtjes ka diskutuar të enjten lidhur me zhvillimet e fundit në Komunën e Deçanit,…