Aksident me fatalitet, vdes një femër në QKUK

Një femër ka ndërruar jetë dje në mesditë në QKUK, ku ishte në trajtim mjekësor si pasojë e një aksidenti…

Vetura rrokulliset dhe bie në një kanal, lëndohen 4 persona

Katër persona kanë pësuar lëndime trupore si pasojë e një aksidenti kur vetura me të cilën po lëviznin si pasojë…

Ramosaj për vdekjen e të riut në Deçan: I rëndë lajmi për ndarjen tragjike nga jeta

Kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj e ka quajtur të rëndë e edhe pikëllues lajmin për vdekjen e të…

​Një i ri gjendet i vdekur në shtëpinë e djegur në Deçan

Një i ri është djegur brenda shtëpisë së tij në fshatin Lloqan të Komunës së Deçanit. Policia e Pejës ka…

Ambasadori gjerman për tragjedinë në Gllogjan: I shokuar nga ky sulm i dhunshëm në autobusin e nxënësve

Për aktin kriminal që ndodhi mbrëmjen e 26 nëntorit, ku nga të shtënat me armë zjarri humbën jetë tre persona,…

KMDLNj dënon vrasjen e tre personave në Gllogjan

Këshilli për Mbrojtjen e të Drejtave dhe Lirive të Njeriut (KMDLNj) ka dënuar sulmin në Gllogjan të Deçanit ku mbetën…

​Misioni i UNMIK-ut reagon për vrasjen në Gllogjan: Autorët e këtij sulmi të tmerrshëm të vihen para drejtësisë

Për vrasjen në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vdekur tre persona, dy prej tyre nxënës dhe shoferi i autobusit…

Rasti tronditës, gjithçka që dihet deri më tani për vrasjen e trefishtë në Gllogjan

Mbrëmja e së premtes ishte tronditëse për gjithë vendin. Në Deçan një autobus që po qarkullonte nga Gjakova në drejtim…

Kurti për KosovaPress: Dorasi i tragjedisë në Gllogjan sa më shpejt të sillet para drejtësisë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka quajtur krim mizor e brutal, sulmin e sotëm në Deçan. Ai për KosovaPress…

Sveçla : Kam kërkuar nga Policia që autori i aktit makabër në Gllogjan të arrestohet sa më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla ka reaguar ndaj vrasje në Gllogjan të Deçanit ku mbetën të vdekur tre…