​Kurti: Disa duan të dështojmë dhe mos të vendosim reciprocitetin me Serbinë

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka përsëritur se reciprocitetin me Serbinë do ta vendosin pasi të jenë të përgatitur mirë…

Sot seanca e Kuvendit, diskutohet për situatën ekonomike

Kuvendi i Kosovës do ta vazhdojë sot seancën plenare. Në këtë seancë veç vazhdimit të pikave do të ketë edhe…

Të hënën mbahet seanca, debatohet edhe për sigurimin e vaksinave antiCOVID

Të hënën e javës së ardhshme do të mbahet seanca e radhës plenare e Kuvendit të Kosovës. Kështu ka vendosur…

​Kuvendi sot debaton për gjendjen me COVID-19

Deputetët e Kuvendit të Kosovës do të mbajnë sot debat parlamentar në lidhje me gjendjen pandemike në vend dhe menaxhimin…