​Juventusit mund t’i largohet lojtari që ka klauzolë prej 150 milionë eurosh

E ardhmja e Matthijs De Ligt mund të mos jetë e lidhur me Juventusin nga vera e vitit 2022. Qendërmbrojtësi…

Real Madridi kërkon yllin e Juventusit

Real Madridi do të bëjë një ofertë për mbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt, raporton “Calciomercato”. skuadra spanjolle shpreson të…

​Dybala kërkon pagë të barabartë me De Ligt te Juventusi

Sulmuesi i Juventusit, Paulo Dybala thuhet se po kërkon të paguhet aq sa mbrojtësi qendror Matthijs de Ligt për të…

​De Ligt: Juventusi e kërkon vendin e dytë

Mbrojtësi i Juventusit, Matthijs de Ligt thotë që “Zonja e Vjetër”  është e përqendruar në sigurimin e vendit të dytë…

De Ligt mund të transferohet te Manchester United

Manchester United do të synojë qendërmbrojtësin e Juventusit, Matthijs de Ligt, sipas “TodoFichajes”. United ishte i lidhur shumë me De…

Lëndimi i De Ligt, dalin ekzaminimet mjekësore

Ekzaminimet mjekësore të kryera për Matthijs de Ligt këtë mëngjes përjashtuan një dëmtim të muskujve, ka njoftuar skuadra e Juventusit.…

​Ndryshon në momentet e fundit formacioni i Juventusit, lëndohet ylli i skuadrës

Matthijs de Ligt është larguar nga formacioni startues i Juventusit dhe i riu Gianluca Frabotta do ta zëvendësojë atë për…

De Ligt: Kemi ide të qarta se si duam të luajmë futboll

Matthijs de Ligt ka respekt për Fiorentinën, por siguron që Juventusi tani ka një ide të qartë se si duam…

Koeman: Më ka mbetur peng ky lojtar i Juventusit

Trajneri i Barcelonës, Ronald Koeman ka folur para ndeshjes se nesërme kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve dhe ndër të…

De Ligt tregon vështirësitë e fillimit te Juve dhe “i vë syrin” Ligës së Kampionëve

Një nga transferimet më të bujshme të verës së kaluar ishte ai i holandezit Mathijs De Ligt nga Ajaxi te…
error: